Bez kategorii

triki wyprzedażowe i zakupowe

31 maja 2019

Czy znasz popularne triki wyprzedażowe pośród sprzedawców? A może ty jako klient masz jakieś super sposoby na lepsze zakupy? W tym artykule podpowiemy ci jak skuteczniej robić zakupy na wyprzedażach.

downsizing

Downsizing jest to nic innego jak zabieg polegający na wcześniejszym wzroście cen a późniejszym jej obniżeniu. Najlepiej zobrazować to na przykładzie. Idziesz do sklepu i widzisz buty za 250zł. Miesiąc później sprzedawca wystawia te buty za cenę 300złotych po czym tydzień później jest na nie „promocja” i kosztują 250zł. Metka wygląda zachęcająco bo przecież zaoszczędzasz 50zł lecz tak naprawdę dałeś się nabrać na trik sprzedawców. Trzeba być czujnym i obserwować rynek bo takie działania prowadzą do ogromnego konsumpcjonizmu.

Bardzo często kupujący zaniża sobie cenę w głowie. Nasz mózg idzie na skróty i odmienia tylko tanie i drogie. Widząc cenę 21 złotych wydaje nam się to dużo, lecz gdy cena spadnie zaledwie o trochę ponad złotówkę i widzimy 19,99zł to już myślimy, że jest to super okazja i takiej ceny nie możemy przepuścić.

mniejsze opakowania

Brzmi absurdalnie prawda? Jest to powszechny trik wyprzedażowy, który spotykamy na każdym kroku. Cena za produkt spada a z nią wraz wielkość opakowania. Żyjemy w takich czasach, że produkty stale drożeją. Więc by cena wydawała się korzysta producenci mają swoje triki. Na przykład dodają napis „większe opakowanie”. Myślisz że za tę samą cenę masz więcej produktu. Nic bardziej złudnego. Większe opakowanie najczęściej nie łączy się z większą ilością otrzymanego produktu. Czy producenci na tym zyskują? Oczywiście. Każda nowa reklama, napis na opakowaniu „giga paka” „większe opakowanie” to dla nich reklama i zachęta konsumenta do kupna. Działa to też w druga stronę, a mianowicie zmniejszanie opakowań. Cena jest niewiele niższa- myślisz: okazja! Lecz z natłoku produktów jakie mamy na półkach nie zwracamy uwagi na ich wagę i wielkość. W takich sytuacjach gdy cena się zmniejsza ciągnie za sobą również rozmiar opakowania. I wtedy myślimy że trafiliśmy na fajną okazję a tak naprawdę znowu zostaliśmy oszukani.

sortowanie i układanie

Produkty na półkach są odpowiednio poukładane. Na wysokości oczu są produkty, za które producenci płacom sklepowi najwięcej. Co więcej produkty są posegregowane cenowo. Obok siebie mamy produkty w podobnej cenie, lecz sięgamy zawsze po te odrobino droższe, bo jest takie przekonanie, że produkty droższe są lepszej jakości. Sięgając po produkt droższy jest to dla nas pewnego rodzaju uczucie luksusu. Na samym dole mamy produkty najtańsze a na samej górze najdroższe.

świadomy zakup

Ty, jako klient możesz śmiało manipulować własnymi zakupami. Są triki które powinien znać każdy przeciętny Kowalski. W zakupach spożywczych najważniejsze jest to by nie iść do sklepu głodnym. Mamy wtedy ochotę na wszystko: jeden batonik, mały soczek, tu bagieta tam drożdżówka. Działa to źle na nasz portfel ale co ważniejsze na nasz organizm bo to wszystko to puste kalorie, które zapychają a nie uzupełniają naszej energii. Ważne jest również by na zakupy przychodzić z listą. Wtedy jasno mamy napisane co musimy kupić. Gdy jesteśmy w sklepie zakupach bez listy nagle wydaje nam się że wszystkiego potrzebujemy, a tak naprawdę ¾ koszyka to rzeczy, które są tylko zachciankami i za pewnie nawet nie będziemy wiedzieć co z nimi zrobić.

sprawdzaj newsletter i aplikacje

Gdy już przyjdzie ten czas, że jesteś gotowy na zakupy bo widzisz że są promocje, bo są obniżki cen warto sprawdzić też swojego maila- bo może dostaliśmy kod na który zrobimy jeszcze tańsze zakupy. Wejdź na aplikację sklepu, często kryją się tam dodatkowe obniżki dla klubowiczów bądź specjalne kupony, które będziesz mógł wykorzystać na promocji i zaoszczędzić jeszcze więcej. Z powodzeniem jesteś wtedy w stanie zaoszczędzić 10,15 a czasami nawet 30%! To już duża oszczędność, a dodaj do tego promocje stacjonarne to tak, jak byś kupował praktycznie za darmo.

Mogą Cię zainteresować

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź